event burgee venue burgee

MR-CUP 3 / KM 2018

Molde Seilforening 16. - 17. Juni 2018

Contents

LASER RADIAL Klasse

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Seil Nr Rormann Født Klubb MRC2
R1
MRC2
R2
MRC2
R3
MRC2
R4
MRC2
R5
MRC2
R6
Total Nett
1st LASER RADIAL 205717 Auguste Korsnes-Briouze 2000 Ålesund 1.0 1.0 (2.0 DNS) 2.0 DNS 2.0 DNS 2.0 DNS 10.0 8.0

Laser 4.7 Klasse

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Seil Nr Rormann Født Klubb MRC2
R1
MRC2
R2
MRC2
R3
MRC2
R4
MRC2
R5
MRC2
R6
Total Nett
1st Laser 4.7 189633 Andre Fugledal 2002 Ålesund (2.0) 1.0 2.0 1.0 2.0 2.0 10.0 8.0
2nd Laser 4.7 204758 Ingrid Bøen   Ålesund 1.0 2.0 (11.0 DNS) 3.0 3.0 1.0 21.0 10.0
3rd Laser 4.7 208461 Sigrid Hammervik Molvik   Molde (5.0) 4.0 1.0 2.0 1.0 3.0 16.0 11.0
4th Laser 4.7 205715 Ingrid Giske Søvik 2002 Ålesund 3.0 3.0 3.0 (6.0) 5.0 5.0 25.0 19.0
5th Laser 4.7 189629 Endre Mork   Ålesund 4.0 5.0 4.0 8.0 (11.0 DNF) 4.0 36.0 25.0
6th Laser 4.7 208464 Johannes Hammervik Molvik   Molde 6.0 6.0 6.0 4.0 6.0 (11.0 DSQ) 39.0 28.0
7th Laser 4.7 204334 Abel Gangeskar Horneland 2002 Molde 7.0 8.0 5.0 7.0 4.0 (11.0 DSQ) 42.0 31.0
8th Laser 4.7 203254 Live Kristiansen 2004 Ålesund 10.0 7.0 9.0 5.0 7.0 (11.0 DNF) 49.0 38.0
9th Laser 4.7 180677 Audun Nordstrand Sund 2005 Ålesund 8.0 9.0 8.0 9.0 8.0 (11.0 DNF) 53.0 42.0
10th Laser 4.7 15784 Anna Charlotte Gaasøy Holsbøvåg 2004 Molde 9.0 10.0 7.0 10.0 9.0 (11.0 DNF) 56.0 45.0

Optimist A Klasse

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Seil Nr Rormann Født Klubb MRC2
R1
MRC2
R2
MRC2
R3
MRC2
R4
MRC2
R5
MRC2
R6
Total Nett
1st Optimist A 3975 Erik Bøen 2004 Ålesund 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 7.0 5.0
2nd Optimist A 3741 Ida Louise Øyen Skaar   Molde (6.0) 2.0 3.0 2.0 1.0 4.0 18.0 12.0
3rd Optimist A 3238 Maja Anine Moen   Ålesund 3.0 4.0 (5.0) 3.0 3.0 2.0 20.0 15.0
4th Optimist A 3751 Georg Grønfur 2005 Ålesund 2.0 3.0 2.0 (6.0) 5.0 5.0 23.0 17.0
5th Optimist A 3051 Hedda Devold 2005 Molde 4.0 (5.0) 4.0 4.0 4.0 3.0 24.0 19.0
6th Optimist A 3000 Adelin Rafaelsen 2002 Molde 5.0 (6.0) 6.0 5.0 6.0 6.0 34.0 28.0

Optimist B Klasse

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Seil Nr Rormann Født Klubb MRC2
R1
MRC2
R2
MRC2
R3
MRC2
R4
MRC2
R5
MRC2
R6
Total Nett
1st Optimist B --- Linn Farstad   Molde (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0
1st Optimist B --- Othelie Oterhals Bachmann 2007 Molde (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0
1st Optimist B -- Nela Grala   Ålesund (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0

Optimist C Klasse

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Seil Nr Rormann Født Klubb MRC2
R5
MRC2
R6
Total Nett
1st Optimist C X Leon Farstad 2009 Molde Seilforening 1.0 1.0 2.0 2.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNFStarted but did not finish 11
DNSCame to the start area but did not start Varies
DSQDisqualification 11

www.mr-seilkrets.no/mr-cup20158
post@mr-seilkrets.no


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com