venue burgee

Onsdagsregatta - Vårserie 2013

Molde Seilforening

Vårserie 2013

Overall

Sailed: 10, Discards: 3, To count: 7, Rating system: LYS, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS V1
 
V2
 
V3
 
V4
 
V5
 
V6
 
V7
 
V8
 
V9
 
V10
 
Total Nett
1st F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 2.0 1.0 (9.0) 1.0 1.0 (11.0) 1.0 (4.0) 1.0 1.0 32.0 8.0
2nd LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.838 (22.0 DNC) 2.0 1.0 3.0 3.0 3.0 (8.0) 1.0 5.0 (22.0 DNC) 70.0 18.0
3rd LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 (8.0) 5.0 2.0 5.0 5.0 1.0 (11.0) 6.0 6.0 (22.0 DNC) 71.0 30.0
4th LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 7.0 4.0 (11.0) (9.0) 7.0 6.0 5.0 3.0 8.0 (10.0) 70.0 40.0
5th LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 6.0 3.0 5.0 7.0 6.0 (9.0) 9.0 (22.0 DNC) (11.0) 8.0 86.0 44.0
6th LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 9.0 (22.0 DNC) 4.0 (15.0) 4.0 5.0 4.0 11.0 (12.0) 7.0 93.0 44.0
7th LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 5.0 6.0 7.0 (13.0) 8.0 2.0 (14.0 DNF) 8.0 10.0 (22.0 DNC) 95.0 46.0
8th LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 11.0 7.0 2.0 5.0 2.0 4.0 119.0 53.0
9th LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 (22.0 DNC) 8.0 8.0 11.0 (22.0 DNC) 10.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 4.0 1.0 130.0 64.0
10th LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 0.875 4.0 (22.0 DNC) 3.0 6.0 2.0 (22.0 DNC) 6.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 131.0 65.0
11th LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (12.0) 10.0 10.0 12.0 10.0 7.0 7.0 9.0 121.0 65.0
12th LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 0.860 3.0 7.0 6.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 8.0 12.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 146.0 80.0
13th LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 10.0 9.0 (22.0 DNC) 8.0 9.0 15.0 DNF (22.0 DNC) 9.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 148.0 82.0
14th F18 Katamaran F18     MS 1.315 1.0 11.0 DNF (22.0 DNC) 4.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 2.0 22.0 DNC 22.0 DNC 150.0 84.0
15th F30 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.070 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 10.0 2.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 10.0 22.0 DNC 4.0 158.0 92.0
16th LYS 1 Team Sixpack Beneteau Platu 25 racer 9496 Team Sixpack MS 0.924 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 4.0 7.0 22.0 DNC 9.0 22.0 DNC 174.0 108.0
17th LYS 1 Numero Uno Grand Soleil 34 10102 Team Numero Uno MS 0.961 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 3.0 22.0 DNC 22.0 DNC 1.0 180.0 114.0
18th LYS 2 Morild II Bavaria 38 Cruiser 6179 Terje Melsæter MS 0.919 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 12.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 3.0 22.0 DNC 191.0 125.0
19th LYS 2 Fryd Beneteau Oceanis 31 13956 Per Åge Brevik MS 0.885 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 13.0 4.0 193.0 127.0
20th LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 0.838 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 17.0 DNF 22.0 DNC 15.0 DNF 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 208.0 142.0
21st LYS 1 Shirae Sun OD 37 10872   MS 0.953 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 14.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 212.0 146.0



V1

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 F18 Katamaran F18     MS 1.315 00:30:47 0:40:29 0:00:00 1.315 1.0
2 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 00:38:10 0:40:50 0:00:20 1.061 2.0
3 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 0.860 00:49:36 0:42:39 0:02:32 0.816 3.0
4 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 0.875 00:49:36 0:43:24 0:03:20 0.816 4.0
5 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 00:52:57 0:43:25 0:03:35 0.764 5.0
6 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 00:46:09 0:44:10 0:03:51 0.877 6.0
7 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 00:46:36 0:44:39 0:04:21 0.869 7.0
8 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 00:55:11 0:45:28 0:06:03 0.734 8.0
9 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 00:50:41 0:46:50 0:06:52 0.799 9.0
10 LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 00:45:35 0:48:14 0:07:19 0.888 10.0

V2

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 00:46:56 0:50:13 0:00:00 1.07 1.0
2 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.838 01:02:05 0:52:02 0:02:09 0.809 2.0
3 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 00:57:10 0:54:43 0:04:41 0.878 3.0
4 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 00:57:31 0:55:06 0:05:06 0.873 4.0
5 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 01:07:33 0:55:40 0:06:36 0.743 5.0
6 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 01:08:43 0:56:21 0:07:28 0.731 6.0
7 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 0.860 01:07:46 0:58:17 0:09:22 0.741 7.0
8 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 01:14:16 0:59:43 0:11:48 0.676 8.0
9 LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 00:58:16 1:01:39 0:10:48 0.862 9.0
10 F18 Katamaran F18     MS 1.315 DNF       11.0

V3

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.838 1:32:55 1:17:52 0:00:00 0.838 1.0
2 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 1:39:25 1:21:55 0:04:55 0.783 2.0
3 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 0.875 1:36:54 1:24:47 0:07:55 0.804 3.0
4 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 1:32:09 1:25:09 0:07:53 0.845 4.0
5 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 1:29:42 1:25:51 0:08:20 0.868 5.0
6 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 0.860 1:43:50 1:29:18 0:13:18 0.75 6.0
7 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 1:49:32 1:29:49 0:14:35 0.711 7.0
8 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 1:52:37 1:30:33 0:15:46 0.691 8.0
9 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 1:25:25 1:31:24 0:12:39 0.912 9.0
10 F30 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.070 1:25:32 1:31:31 0:12:46 0.91 10.0
11 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 1:35:45 1:31:44 0:14:28 0.813 11.0
12 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 1:35:18 1:38:44 0:20:08 0.817 12.0

V4

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 1:11:15 1:16:14 0:00:00 1.07 1.0
2 F30 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.070 1:14:32 1:19:45 0:03:17 1.023 2.0
3 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.838 1:37:30 1:21:42 0:06:31 0.782 3.0
4 F18 Katamaran F18     MS 1.315 1:02:54 1:22:43 0:04:55 1.212 4.0
5 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 1:40:35 1:22:53 0:08:04 0.758 5.0
6 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 0.875 1:37:14 1:25:05 0:10:06 0.784 6.0
7 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 1:28:59 1:25:09 0:09:19 0.857 7.0
8 LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 1:20:55 1:25:37 0:08:52 0.942 8.0
9 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 1:29:46 1:26:00 0:10:11 0.849 9.0
10 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 1:23:03 1:26:02 0:09:28 0.918 10.0
11 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 1:50:48 1:29:05 0:15:59 0.688 11.0
12 LYS 2 Morild II Bavaria 38 Cruiser 6179 Terje Melsæter MS 0.919 1:42:45 1:34:26 0:19:48 0.742 12.0
13 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 1:55:17 1:34:32 0:22:19 0.661 13.0
14 LYS 1 Shirae Sun OD 37 10872   MS 0.953 1:41:17 1:36:31 0:21:17 0.753 14.0
15 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 1:54:45 1:46:02 0:32:15 0.664 15.0
16 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 0.838 DNF       17.0

V5

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 00:28:48 0:30:49 0:00:00 1.07 1.0
2 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 0.875 00:46:08 0:40:22 0:10:55 0.668 2.0
3 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.838 00:49:21 0:41:21 0:12:35 0.624 3.0
4 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 00:46:49 0:43:16 0:13:28 0.658 4.0
5 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 00:54:44 0:45:06 0:17:20 0.563 5.0
6 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 00:47:12 0:45:10 0:15:00 0.653 6.0
7 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 00:48:02 0:46:01 0:15:52 0.642 7.0
8 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 00:58:03 0:47:36 0:20:28 0.531 8.0
9 LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 00:47:24 0:50:09 0:18:16 0.65 9.0
10 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 00:51:09 0:52:59 0:21:24 0.602 10.0
11 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 01:00:15 0:56:34 0:27:26 0.511 11.0

V6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 1:53:00 1:33:07 0:00:00 0.824 1.0
2 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 1:57:43 1:36:32 0:04:10 0.791 2.0
3 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.831 1:57:26 1:37:35 0:05:23 0.793 3.0
4 LYS 1 Team Sixpack Beneteau Platu 25 racer 9496 Team Sixpack MS 0.924 1:51:48 1:43:18 0:11:02 0.833 4.0
5 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 1:51:51 1:43:21 0:11:05 0.832 5.0
6 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 1:52:36 1:47:52 0:15:24 0.827 6.0
7 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 1:55:30 1:48:27 0:16:20 0.806 7.0
8 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 0.860 2:08:03 1:50:07 0:19:47 0.727 8.0
9 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 1:56:42 1:51:41 0:19:24 0.798 9.0
10 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 2:22:07 1:54:16 0:26:18 0.655 10.0
11 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 1:46:56 1:54:25 0:19:55 0.871 11.0
12 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 1:56:56 2:01:09 0:27:03 0.796 12.0
13 LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 DNF       15.0
13 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 0.838 DNF       15.0

V7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 0:43:08 0:46:09 0:00:00 1.07 1.0
2 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 0:59:29 0:55:51 0:10:20 0.776 2.0
3 LYS 1 Numero Uno Grand Soleil 34 10102 Team Numero Uno MS 0.961 1:00:39 0:58:17 0:12:37 0.761 3.0
4 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 1:08:00 1:02:50 0:18:03 0.679 4.0
5 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 1:06:53 1:04:04 0:18:42 0.69 5.0
6 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 0.875 1:14:43 1:05:23 0:21:58 0.618 6.0
7 LYS 1 Team Sixpack Beneteau Platu 25 racer 9496 Team Sixpack MS 0.924 1:16:47 1:10:57 0:26:50 0.601 7.0
8 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.831 1:27:55 1:13:04 0:32:23 0.525 8.0
9 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 1:17:41 1:14:21 0:29:27 0.594 9.0
10 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 1:16:10 1:18:55 0:31:37 0.606 10.0
11 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 1:47:39 1:28:42 0:51:38 0.429 11.0
12 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 0.860 1:56:34 1:40:15 1:02:54 0.396 12.0
13 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 DNF       14.0

V8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.831 01:04:08 0:53:18 0:00:00 0.831 1.0
2 F18 Katamaran F18     MS 1.315 00:40:44 0:53:34 0:00:12 1.308 2.0
3 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 00:57:45 0:55:19 0:02:07 0.923 3.0
4 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 00:52:21 0:56:01 0:02:33 1.018 4.0
5 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 00:59:51 0:56:12 0:03:06 0.89 5.0
6 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 01:08:33 0:56:29 0:03:52 0.777 6.0
7 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 00:56:19 0:58:21 0:04:52 0.946 7.0
8 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 01:11:43 0:58:48 0:06:43 0.743 8.0
9 LYS 1 Furia III X-442 9558 Stig Waagbø MS 1.058 00:55:40 0:58:54 0:05:18 0.957 9.0
10 F30 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.070 00:57:03 1:01:03 0:07:15 0.934 10.0
11 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 01:06:33 1:01:30 0:08:52 0.801 11.0

V9

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 00:25:00 0:26:45 0:00:00 1.07 1.0
2 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 00:28:51 0:27:05 0:00:22 0.927 2.0
3 LYS 2 Morild II Bavaria 38 Cruiser 6179 Terje Melsæter MS 0.919 00:30:00 0:27:34 0:00:54 0.892 3.0
4 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 00:35:15 0:28:20 0:01:59 0.759 4.0
5 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 0.831 00:34:33 0:28:43 0:02:22 0.774 5.0
6 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 0.824 00:34:55 0:28:46 0:02:27 0.766 6.0
7 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 00:28:00 0:29:00 0:02:11 0.955 7.0
8 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 00:31:01 0:29:43 0:03:06 0.862 8.0
9 LYS 1 Team Sixpack Beneteau Platu 25 racer 9496 Team Sixpack MS 0.924 00:33:09 0:30:38 0:04:12 0.807 9.0
10 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 0.820 00:37:48 0:31:00 0:05:11 0.708 10.0
11 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 00:34:11 0:32:43 0:06:14 0.783 11.0
12 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 00:36:22 0:33:36 0:07:25 0.736 12.0
13 LYS 2 Fryd Beneteau Oceanis 31 13956 Per Åge Brevik MS 0.885 00:38:02 0:33:40 0:07:48 0.703 13.0

V10

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Place Points
1 F30 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.070 1 1.0
1 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 0.804 1 1.0
1 LYS 1 Numero Uno Grand Soleil 34 10102 Team Numero Uno MS 0.961 1 1.0
4 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 0.939 2 4.0
4 F30 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.070 2 4.0
4 LYS 2 Fryd Beneteau Oceanis 31 13956 Per Åge Brevik MS 0.885 2 4.0
7 LYS 1 Nini Roll Beneteau Platu 25 Racer 14603 Team Nini Roll MS 0.924 3 7.0
8 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 0.957 4 8.0
9 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.036 5 9.0
10 LYS 1 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 0.958 6 10.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area 22
DNFStarted but did not finish Varies

www.moldeseilforening.no


Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com