venue burgee

Onsdagsregatta - Høstserie 2012

Molde Seilforening

Overall

Sailed: 10, Discards: 3, To count: 7, Ratings: LYS, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS H1
 
H2
 
H3
 
H4
 
H5
 
H6
 
H7
 
H8
 
H9
 
H10
 
Total Nett
1 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 1.0 (2.0) 2.0 2.0 1.0 (3.0) 1.0 (12.0 DNS) 1.0 2.0 27.0 10.0
2 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 2.0 1.0 1.0 1.0 (22.0 DNC) 1.0 (13.0 DNS) (12.0 DNS) 4.0 1.0 58.0 11.0
3 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 (10.0) 5.0 (22.0 DNC) 3.0 2.0 4.0 2.0 (12.0 DNS) 3.0 5.0 68.0 24.0
4 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 (22.0 DNC) 4.0 6.0 5.0 4.0 2.0 4.0 (12.0 DNS) (7.0) 3.0 69.0 28.0
5 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.19 4.0 6.0 (8.0) 6.0 5.0 6.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 2.0 4.0 85.0 33.0
6 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 (22.0 DNC) 3.0 9.0 10.0 3.0 5.0 6.0 (12.0 DNS) (14.0 DSQ) 8.0 92.0 44.0
7 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 8.0 8.0 3.0 (12.0) 6.0 10.0 3.0 12.0 DNS (22.0 DNC) (22.0 DNC) 106.0 50.0
8 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 6.0 9.0 7.0 8.0 (22.0 DNC) 11.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 5.0 7.0 119.0 53.0
9 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 9.0 (10.0) 10.0 7.0 (22.0 DNC) 7.0 5.0 (12.0 DNS) 8.0 9.0 99.0 55.0
10 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 7.0 (12.0) 11.0 9.0 7.0 9.0 8.0 (12.0 DNS) 6.0 (12.0) 93.0 57.0
11 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 11.0 11.0 (14.0 DNF) (16.0) 11.0 DNF (13.0) 9.0 12.0 DNS 10.0 13.0 120.0 77.0
12 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 1.12 5.0 7.0 (22.0 DNC) 4.0 11.0 DNF (22.0 DNC) (22.0 DNC) 12.0 DNS 22.0 DNC 22.0 DNC 149.0 83.0
13 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 (22.0 DNC) 14.0 (22.0 DNC) 11.0 (22.0 DNC) 12.0 7.0 22.0 DNC 12.0 10.0 154.0 88.0
14 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 1.09 3.0 (22.0 DNC) 4.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 6.0 167.0 101.0
15 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 1.07 (22.0 DNC) 13.0 (22.0 DNC) 15.0 8.0 8.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 176.0 110.0
16 LYS 2 Juego Bavaria 30 B 30 Geir Berg Oshaug MS 1.08 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 5.0 13.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 11.0 183.0 117.0
17 LYS 2 Stella Hunter 33 13499 Pål Austnes MS 1.08 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 12.0 14.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 9.0 22.0 DNC 189.0 123.0
18 LYS 2 Jorunn & Otto Nauticat 39 14409 Otto Ødegård MS 1.13 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 15.0 10.0 12.0 DNS 22.0 DNC 22.0 DNC 191.0 125.0
19 LYS 1 Shirae Sun OD 37 10872   MS 1.21 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 11.0 14.0 201.0 135.0
20 LYS 1 Hugnad First 40,7 12103 Svein Haukebø MS 1,34 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 13.0 DNF 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 211.0 145.0
21 LYS 2 Kamci HR 39 9272 Kjell Fostervoll MS 1.14 (22.0 DNC) (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 14.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 212.0 146.0



H1

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 00:46:03 0:59:52 0:00:00 1.0
2 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 00:47:04 1:01:11 0:01:01 2.0
3 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 1.09 01:00:09 1:05:34 0:05:14 3.0
4 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.21 00:57:51 1:10:00 0:08:22 4.0
5 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 1.12 01:04:12 1:11:54 0:10:45 5.0
6 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 01:09:57 1:14:51 0:14:00 6.0
7 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 01:00:59 1:15:37 0:12:42 7.0
8 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 01:14:10 1:16:24 0:16:03 8.0
9 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 01:02:15 1:17:49 0:14:21 9.0
10 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 01:16:08 1:21:28 0:20:11 10.0
11 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 01:17:42 1:29:21 0:25:39 11.0

H2

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 0:46:08 0:59:58 0:00:00 1.0
2 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 0:48:49 1:03:28 0:02:41 2.0
3 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 0:54:49 1:04:41 0:04:00 3.0
4 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 1:01:47 1:04:52 0:04:40 4.0
5 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 1:00:55 1:05:11 0:04:52 5.0
6 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.21 0:56:36 1:08:29 0:07:02 6.0
7 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 1.12 1:03:11 1:10:46 0:09:38 7.0
8 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 1:09:03 1:11:07 0:10:49 8.0
9 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 1:07:25 1:12:08 0:11:22 9.0
10 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 0:58:39 1:13:19 0:10:40 10.0
11 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 1:07:54 1:18:05 0:15:45 11.0
12 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 1:03:13 1:18:23 0:14:51 12.0
13 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 1.07 1:14:12 1:19:24 0:18:09 13.0
14 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 1:13:22 1:35:23 0:27:14 14.0

H3

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 00:24:38 0:32:01 0:00:00 1.0
2 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 00:25:50 0:33:35 0:01:12 2.0
3 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 00:32:50 0:33:49 0:01:45 3.0
4 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 1.09 00:31:53 0:34:45 0:02:30 4.0
5 LYS 2 Juego Bavaria 30 B 30 Geir Berg Oshaug MS 1.08 00:33:46 0:36:28 0:04:07 5.0
6 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 00:35:13 0:36:59 0:04:43 6.0
7 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 00:34:55 0:37:22 0:04:59 7.0
8 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.21 00:30:59 0:37:29 0:04:31 8.0
9 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 00:32:26 0:38:16 0:05:18 9.0
10 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 00:33:08 0:41:25 0:07:31 10.0
11 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 00:33:52 0:42:00 0:08:02 11.0
12 LYS 2 Stella Hunter 33 13499 Pål Austnes MS 1.08 00:39:16 0:42:24 0:09:37 12.0
13 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 DNF     14.0

H4

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 0:49:17 1:04:04 0:00:00 1.0
2 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 0:49:40 1:04:34 0:00:23 2.0
3 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 1:01:40 1:05:59 0:01:47 3.0
4 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 1.12 0:59:06 1:06:12 0:01:54 4.0
5 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 1:03:26 1:06:36 0:02:25 5.0
6 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.19 0:56:07 1:06:47 0:02:17 6.0
7 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 0:54:37 1:08:16 0:03:22 7.0
8 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 1:06:32 1:11:11 0:06:39 8.0
9 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 1:00:42 1:15:16 0:09:02 9.0
10 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 1:06:04 1:17:58 0:11:46 10.0
11 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 1:02:04 1:20:41 0:12:47 11.0
12 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 1:18:47 1:21:09 0:16:35 12.0
13 LYS 2 Juego Bavaria 30 B 30 Geir Berg Oshaug MS 1.08 1:16:06 1:22:11 0:16:47 13.0
14 LYS 2 Stella Hunter 33 13499 Pål Austnes MS 1.08 1:20:24 1:26:50 0:21:05 14.0
15 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 1.07 1:22:05 1:27:50 0:22:12 15.0
16 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 1:17:45 1:29:25 0:22:02 16.0

H5

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 01:15:08 1:37:40 0:00:00 1.0
2 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 01:32:40 1:39:09 0:01:23 2.0
3 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 01:27:20 1:43:03 0:04:34 3.0
4 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 01:38:20 1:43:15 0:05:19 4.0
5 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.19 01:31:04 1:48:22 0:08:59 5.0
6 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 01:48:30 1:51:45 0:13:40 6.0
7 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 01:32:41 1:54:56 0:13:55 7.0
8 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 1.07 01:54:14 2:02:14 0:22:57 8.0
9 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 DNF     11.0
9 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 1.12 DNF     11.0

H6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 0:35:34 0:46:14 0:00:00 1.0
2 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 0:45:31 0:47:48 0:01:29 2.0
3 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 0:37:27 0:48:41 0:01:53 3.0
4 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 0:45:46 0:48:58 0:02:33 4.0
5 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 0:42:29 0:50:08 0:03:18 5.0
6 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.19 0:42:30 0:50:35 0:03:39 6.0
7 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 0:42:06 0:52:38 0:05:07 7.0
8 LYS 2 Eling Fenix 6885 Team Eling MS 1.07 0:49:42 0:53:11 0:06:29 8.0
9 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 0:42:57 0:53:15 0:05:40 9.0
10 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 0:53:06 0:54:42 0:08:13 10.0
11 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 0:51:25 0:55:01 0:08:12 11.0
12 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 0:43:29 0:56:32 0:07:55 12.0
13 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 0:51:17 0:58:59 0:11:05 13.0
14 LYS 2 Kamci HR 39 9272 Kjell Fostervoll MS 1.14 0:54:59 1:02:41 0:14:25 14.0
15 LYS 2 Jorunn & Otto Nauticat 39 14409 Otto Ødegård MS 1.13 0:56:26 1:03:46 0:15:31 15.0

H7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 0:19:28 0:25:18 0:00:00 1.0
2 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 0:23:43 0:25:23 0:00:04 2.0
3 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 0:25:48 0:26:34 0:01:14 3.0
4 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 0:25:19 0:26:35 0:01:13 4.0
5 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 0:22:17 0:27:51 0:02:02 5.0
6 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 0:23:50 0:28:07 0:02:23 6.0
7 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 0:21:46 0:28:18 0:02:18 7.0
8 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 0:23:25 0:29:02 0:03:00 8.0
9 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 0:27:34 0:31:42 0:05:34 9.0
10 LYS 2 Jorunn & Otto Nauticat 39 14409 Otto Ødegård MS 1.13 0:31:12 0:35:15 0:08:48 10.0
11 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 DNS     13.0
11 LYS 1 Hugnad First 40,7 12103 Svein Haukebø MS 1,34 DNF     13.0

H8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Place Points
1 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 DNS 12.0
1 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 DNS 12.0
1 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 DNS 12.0
1 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 DNS 12.0
1 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 DNS 12.0
1 LYS 2 Mistress Alo 28 1661 Jarl Rønning MS 1.03 DNS 12.0
1 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 DNS 12.0
1 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 DNS 12.0
1 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 DNS 12.0
1 LYS 2 Furia II Express 41 Team Furia MS 1.12 DNS 12.0
1 LYS 2 Jorunn & Otto Nauticat 39 14409 Otto Ødegård MS 1.13 DNS 12.0

H9

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 0:24:00 0:31:12 0:00:00 1.0
2 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.19 0:26:59 0:32:07 0:00:46 2.0
3 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 0:31:09 0:33:20 0:01:59 3.0
4 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 0:25:42 0:33:25 0:01:42 4.0
5 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 0:31:22 0:33:34 0:02:12 5.0
6 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 0:29:01 0:35:59 0:03:51 6.0
7 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 0:34:22 0:36:05 0:04:39 7.0
8 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 0:30:43 0:38:24 0:05:45 8.0
9 LYS 2 Stella Hunter 33 13499 Pål Austnes MS 1.08 0:35:35 0:38:26 0:06:42 9.0
10 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 0:36:08 0:41:33 0:09:00 10.0
11 LYS 1 Shirae Sun OD 37 10872   MS 1.21 0:34:59 0:42:20 0:09:12 11.0
12 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 0:33:12 0:43:10 0:09:12 12.0
13 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 DSQ     14.0

H10

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Båt Navn Båttype Seil Nr Rormann Klubb LYS Elapsed Corrected BCE Points
1 LYS 1 Chili Peppers Farr 30 30 Thomas Hjertø MS 1.30 0:42:14 0:54:54 0:00:00 1.0
2 LYS 1 Jyplingen Farr 30 22 Team Jyplingen MS 1.30 0:42:23 0:55:06 0:00:09 2.0
3 LYS 2 Blue Moon Accent 5078 Morten Devold MS 1.05 0:52:30 0:55:08 0:00:13 3.0
4 LYS 1 Jolly Yacht First 31.7 9878 Kjell Rød MS 1.19 0:46:39 0:55:31 0:00:31 4.0
5 LYS 2 Oter'n Fenix 5018 Mats Kirkeland MS 1.07 0:54:00 0:57:47 0:02:41 5.0
6 LYS 2 Lurie Scampi 30 4158 Ole A Ellingsgaard MS 1.09 0:54:13 0:59:06 0:03:51 6.0
7 LYS 2 Fortuna IV Polo 86 5062 Allan Strand MS 1.07 0:57:06 1:01:06 0:05:47 7.0
8 LYS 2 Arius IV Bavaria 36 11200 Martin Due MS 1.18 0:52:09 1:01:32 0:05:37 8.0
9 LYS 1 Lobo Hanse 371 13897 John Helge Frøystad MS 1.25 0:49:49 1:02:16 0:05:54 9.0
10 LYS 1 Øse Hanse 400 12088 Petter Holen MS 1.30 0:49:03 1:03:46 0:06:49 10.0
11 LYS 2 Juego Bavaria 30 B 30 Geir Berg Oshaug MS 1.08 1:00:44 1:05:36 0:09:54 11.0
12 LYS 1 Ninja Sun fast 37 13883 Nils Thorvald Krohn MS 1.24 0:54:47 1:07:56 0:10:30 12.0
13 LYS 2 Schtiw Kuling Nessy 94 6274 Anne Katrine Jensen MS 1.15 1:02:30 1:11:53 0:14:45 13.0
14 LYS 1 Shirae Sun OD 37 10872   MS 1.21 1:09:19 1:23:52 0:23:57 14.0

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DNCDid not come to the starting area22
DNFStarted but did not finishVaries
DNSCame to the start area but did not startVaries
DSQDisqualification14

www.moldeseilforening.no


Sailwave Scoring Software 2.02 build 6
www.sailwave.com